Dubajské princezny VIII.

Tak přidala jsem další foto. Zleva jsem tam já , Anča (Anabell), Míša a Jana. A to co máme na sobě nejsou dresy FK Teplice, ale naše uniformy, které nám ušily na míru přesně. Jen to žehlení nám dalo spoustu práce. Fakt ten kdo to vymyslel tak byl machr. No a to co vidíte za námi tak to byla moje noční můra. Nejen, že jsme pracovali se zmrzlinou, koktejly, dortíčky, ale i jsme prodávali tradiční arabské domácí sladké jak to nazvat no já tomu říkala tlamolepy. No prostě to vypadalo jak vánoční cukroví a hodně moc druhů a každý měl jinou barvu. Nejhorší a nechutná byla BAKLAVA, to když na mě někdo vyhrkl toto jméno tak jsem nikdy pořádně nerozumněla. Bylo to oranžové na velkém plechu a vždy nám to takový nějaký kuchta předkrájel. No naše práce byla to nandat na talíř hodit do mikrovlnky a ohřát a pak se to servírovalo. No zvrchu to vypadalo jako když na to najemno nakrájíte mrkev + med a nějaké těsto- prostě se to tak divně táhlo. Chuťově to byl pro mě teda humus. I tak se tam nazývalo jedno velmi oblíbené jídlo - Humus. No radši už jsem toho místního moc neochutnávala. Není nad klasiku z KFC nebo z Mekáče :)). Prodávali jsme tam také čokoládové bonbony a byly balené do takových obrovských různých tvarů. No co vám mám povídat přivezla jsem si pár kilo domů. Né bonbonů, ale na mé tělesné váze. No jo zob sem, zob tam a pak se to těžko vysvětluje proč se nevejdete do těch kalhot. Jo prostě nedalo se odolat, když jsme to viděli každý den.

A moc zdravě jsme se tam také nestravovali. První dny jsme to jídlo plivali ven z pusy nedalo se to jíst. Proč? No rohlíky byly jak naše loupáčky a sýr co jsme si na něj namazali byl také nasládlý a když jsme si udělali míchaná vajíčka no jak jinak solili jsme jak blázni a pořád to bylo nasládlé. Nevíme proč, ale i máslo bylo sladké tak jsme měli stále sladké. Na oběd jsme buď chodili nebo jsme si ho nechali donést do práce. Střídali jsme různé pizzy nebo KFC nebo Subway sendviče. Také jsme objevili jednu zašitou restauraci, kde dělali výbornou kuřecí polévku. Lžíce v ní stála jak byla hustá. A k ní nám dali čtvrtku citrónu a křupavé tousty. No jo proč citrón? Taky jsme to jedli nejdříve bez něj a pak to Janu napadlo tak trošku vymačkat. Byla to lahoda. Té polévky bylo nejméně půl litru a za pár korun jak se říká, ale také opravdu plný žaludek. Vždy když jsme dojedli tak nám přinesla servírka na tácku něco bílého. Tak poprvé jsme to nechali ležet, ale podruhé jsme zjistili, že to je na otření rukou po jídle. Tak jsme se do těch nahřátých ručníků vždy otírali.

Jinak jednou jsme s Kennem šli na narozeninovou party a tam bylo k ochutnání snad vše nač jste si vzpomněli. A já tam objevila jak jinak než zase sladkost. Vypadalo to jak tvarohový dort. Úplně obyčejný nenazdobený. No byl to cheesecake - sýrový dort, ale to byla chuť! No měla jsem asi 3 porcičky teda porce. Nedalo se tomu odolat. Od té doby jsem ho už nikdy nejedla. Škoda. No Kenn koukal co se toho do mě vejde. No trošku jsem měla roztažený žaludek. Ale pak jsem si ho také pěkně dlouho léčila. Nemohla jsem na záchod a to bylo docela šílené. Nebyla jsem skoro 3 týdny. Až projímadlo pomohlo. Mohlo zato to sladké a hodně čaje černého. Nic jiného jsem nepila, protože kafe nepiju a voda co tam byla tak ta byla jedině bez bublinek a z té se mi obracel žaludek vzhůru nohama. No a džusy byly drahé. Tak čajda byl nejlepší jak teplý tak studený.

Co ještě napsat? No tak nějak asi víte, že arabové nemusejí vepřové? Teda nemusejí oni nesmějí. A já měla ještě jednu gulášovku v pytlíku a byl hlad. Kluci přišli za holkama na návštěvu a měli taky hlad. No mě to nedošlo tak jsem jim nandala. Nic nepoznali kluci arabský :)) A ani se jim neudělalo zle jen se pak museli kvůli tomu měsíc modlit, že zhřešili :)) Také jsme si prošli ramadánem. To je měsíc kdy nesmějí od východu slunce do západu slunce konzumovat žádné jídlo, pití ani cigarety kouřit nesmějí. Prostě jen nemocní a těhotné smějí pít. No takže všechny restaurace zavřené, žádné kšefty v kavárně, protože každej byl doma zalezlej a pořád se ozývaly modlitby s amplionů. Pak najednou během 5 minut zašlo sluníčko a ulice byly plné lidí jako když spadli z nebe. No prostě kdo to neviděl asi neuvěří. Všichni doháněli celodenní půst a pili ostošest.