Dubajské princezny X.

Dnes jsem vám tam vložila fotku, kde jsme i s Jitkou jak jsem již psala dříve o ní. Ona a její manžel Rijád nás vždy někam vytáhli na výlet, když byl tedy čas a toho se většinou našlo dostatek. To není jak u nás, že každý dře do noci a nezná pořádně volno. V Dubaji se nesmí pracovat více jak 8 hodin denně. A pokud jsou teploty přesahující 50°C tak ti co pracují venku tak nesmí vůbec pracovat.

Na fotce jsme vyfocené u jedné nejmenované automobilové značky. No jasně každý ji poznává. Navštívili jsme The 5th Middle East International Motor Show prostě jednoduše řečeno výstavu aut. No a k našemu překvapení hned na samotném začátku této výstavy byl kus vyhrazen i této naší české značce.  Nás zaujala barvou. Zašli jsme ji tedy obdivovat a strašně jsme dělali ze sebe cizinky. No prokoukli nás. Ale za dobrý pokec jsme dostali kávu. Byli tam dva sympatičtí mladíci.

Výstaviště bylo rozsáhlé a také zde bylo hodně moc různých typů a značek aut. Mě osobně se nejvíce líbila Z3. Co to je? Kdo ví tak asi tuší. A kdo neví tak to je BMW Z3. Sporťáček. Měli tam zrovna modrou barvu a já měla modrý svetřík tak jsem si nemohla nechat ujít fotku u něj. Jo jen nemohu vložit více fotek. Opravdu bylo z čeho vybírat a těch lidiček co tam bylo. No také jsme měli pěkně uťapaný nožičky. Ale stálo to za to. Spousta fotek. Hezká auta a to já můžu.

Po výstavě jsme zašli ještě na "golden creek" - zlatý trh. Ulička kde jsou obchůdky plné zlatých šperků. Ale opravdu jen toto zboží nic jiného tam neměli. No já chudinka jsem trpěla. Proč? Mám ráda stříbro.

Nevím co dál? A teď jsem zase po dlouhé době si vzala k ruce můj deníček a čtu tady zajímavé věci. Tak vám je písnu.

Perličky a postřehy z Dubaje

1. krásné klimatické podmínky, když si člověk zvykne a moje tělo se přizpůsobilo asi za 3 týdny

2. strašně slané moře a nádherně čisté a krásné pláže

3. každý emirát je obklopen písčitými plážemi a v každém emirátě má písek jinou barvu

4. né všichni chodí v hábitech

5. zajímavá architektura

6. jsou bohatí

7. někteří chlapi jsou krásní a mají nádherné mandlové oči a dlouhatánské řasy

8. arabky pokud nemají zahalenou celou tvář jsou jak porcelánové panenky

9. mají zvláštní řeč a velká většina se domluví anglicky

10. zvláštní gastronomie a zvláštní názvy pro jídla (např. humus)

11. jednou za rok mají postní měsíc, který se nazývá RAMADÁN a né vždy vychází na stejnou dobu vždy se o něco posune

12. jsou tak trošku více natvrdlí

13. jezdí na velbloudech jen v poušti

14. břišní tanečnice jsou jen atrakce pro turisty

15. šejk má ve svém domě supermarket a jednou ročně pozve chudé lidi nebo bezdomovce do svého sídla na jídlo

16. nikdy nesmíte odmítnout pozvání

17. myslím si, že tím jak se do Dubaje stěhují stále noví a noví občané jak z Evropy tak z jiných koutů světa tak to bude zanedlouho nejmodernější město a plné lidí, kteří jsou takovým mixem kultur

18. už tenkrát jsme si mohli zajít do ledového království - ledová jeskyně a uprostřed jednoho obchodního domu bylo dokonce ledové kluziště

Opravdu životní zkušenost. Ale tu dnes má každý a pokud ji dobře využije tak jediné plus pro něj. Pokud zahodí takovou šanci tak už nikdy jiná nemusí přijít.